Wymiana walut przez internet – bezpiecznie i wygodnie

wymiana walut przez internet

W sieci szukamy wszystkiego – kupujemy żywność, odzież, usługi i coraz częściej wymieniamy walutę wyjeżdżając, bądź wracając zza granicy. Czy wymiana walut przez internet jest bezpieczna? Który z internetowych kantorów wybrać?

Rkantor.com – szybko i bezpiecznie

Według rankingu najszybszych kantorów internetowych w Polsce, Rkantor jest bezwzględnie na pierwszym miejscu. Czas obsługi w serwisie na stronie www.rkantor.com to… mniej niż 10 minut!

Przelewy natychmiastowe możliwe są dzięki rachunkom, jakie kantor internetowy posiada w bankach współpracujących. Możliwość dokonania transakcji w takim tempie jest wygodna i oszczędza czas.

W niektórych przypadkach szybkość transakcji jest szczególnie ważna. Korzystając z usług Rkantor.com, nie musimy przejmować się sesjami bankowymi – transakcja niezależnie od pory dnia przebiega kilka minut bez nerwów i niecierpliwego oczekiwania na nadejście przelewu.

Czy kantor internetowy jest bezpieczny?

Istnieją dwa rodzaje bezpieczeństwa, na które należy zwrócić uwagę przed rozpoczęciem korzystania z wymiany walut w kantorze internetowym – bezpieczeństwo prawne i operacyjne.

Bezpieczny kantor, powinien mieć licencję KIP (Krajowej Instytucji Płatniczej). Podlega on wtedy nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego, któremu składa regularne sprawozdania. Instytucja taka, jak Rkantor, musi ponadto przestrzegać przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu. Komisja Nadzoru Finansowego, przed przydzieleniem licencji KIP sprawdza, czy kapitał firmy jest wystarczająco dostosowany do rozmiaru prowadzonej działalności – jednym słowem, czy kantor jest wypłacalny. W przypadku Rkantor tak właśnie jest.

Rkantor.com działa w oparciu o bezpieczny protokół TLS/SSL stosowany również w bankach. Proces rejestracji klienta potwierdzany jest SMS-em. Weryfikacja tożsamości przebiega na podstawie dowodu tożsamości i przelewu weryfikacyjnego.

Każda z transakcji potwierdzana jest SMS-em na numer klienta, natomiast wszelkie kontakty potwierdzane są 7-cyfrowym hasłem, co daje gwarancję, że nikt się pod nas nie podszyje.

Jakie jeszcze usługi oferuje Rkantor?

Kiedy zarejestrujesz i zasilisz portfel w serwisie, możesz korzystać z usługi „wypłata w bankomacie”. W ten sposób możesz przekazać gotówkę osobie, która nawet nie posiada karty, ani nawet rachunku bankowego – wystarczy, że przekażesz jej kod SMS.

Wypłaty można dokonać w każdym bankomacie sieci Euronet – niektóre bankomaty oferują wypłatę również w euro.

Portfel w serwisie Rkantor to możliwość obrotu walutami nawet, jeśli nie posiadasz konta walutowego w swoim banku. Za korzystanie z portfela serwis nie pobiera żadnych opłat.

Czy warto korzystać z kantorów internetowych? W przypadku tak szybkiej i bezpiecznej firmy, jak Rkantor z pewnością tak. Wymiana jest wygodna, transakcje przebiegają szybko i nie są drogie, wbrew obawom niektórych użytkowników. Rkantor jest wart polecenia zwłaszcza, że zawsze oferuje korzystny kurs euro.

Redakcja PlanetaFM