Strona główna
Gospodarka
Tutaj jesteś

Wysyłasz dużo paczek? Sprawdź, jak wydatnie zmniejszyć koszty!

18 lutego 2020

Broker kurierski pozwala nie tylko na nadawanie paczek po znacznie mniejszych kosztach, ale daje o wiele więcej korzyści. Przede wszystkim dzięki serwisom kurierskim zyskuje się możliwość zamawiania przesyłek za pośrednictwem wielu firm, bez konieczności wykonywania operacji na osobnych serwisach. Oprócz tego broker to doskonałe rozwiązanie dla firm zajmujących się handlem wysyłkowym. Jak pokazuje doświadczenie współpraca z brokerem kurierskim znacznie zmniejsza wydatki, jakie przeznaczane są zwykle na wysyłki.

Broker kurierski i handel wysyłkowy

Prowadząc firmę, która zajmuje się handlem wysyłkowym trzeba się liczyć z pewnymi kosztami, które są nie do uniknięcia, jednak przy odrobinie zaradności mogą zostać zmniejszone. Jeżeli dana firma zamawia przesyłki kurierskie w dużych ilościach na co dzień, to oczywiste jest, że sumaryczna kwota, jaką będzie trzeba za taką usługę zapłacić będzie dość wysoka. Jak pokazuje doświadczenie przedsiębiorców działających w tym biznesie nawet niewielkie zmniejszenie kosztów pojedynczej przesyłki może się przyczynić do bardzo dużego zmniejszenia kosztów sumarycznych. Na szczęście firmy kurierskie cenią swoich klientów i wysyłający największe ilości przesyłek mogą liczyć na pewne zniżki.

Największym i najbardziej pewnym dla firm kurierskich klientem jest jednak firma brokerska, której świetnym przykładem jest AlleKurier. Takie firmy przyjmują często dla firm kurierskich rolę klientów strategicznych i są w stanie wynegocjować bardzo niskie ceny – o wiele niższe niż mógłby uzyskać nawet duży sklep wysyłkowy. Wiele przedsiębiorstw zajmujących się handlem wysyłkowym nie osiąga takich wyników, aby móc negocjować ceny z kurierami . To właśnie oni najwięcej skorzystają na współpracy z brokerem kurierskim. Tani kurier, jakiego się w efekcie uzyskuje to możliwość zainwestowania większych środków w rozwój firmy i wybicia się na rynku, na którym konkurencja jest bardzo duża i przetrwać są w stanie tylko najlepsi.

Standardowe przesyłki w innych firmach

Na współpracy z firmami takimi jak AlleKurier skorzystają nie tylko firmy zajmujące się handlem wysyłkowym. W wielu firmach wysyłane są na przykład paczki dokumentów – czasami pomiędzy różnymi oddziałami, czasami do firm zewnętrznych. W takich sytuacjach korzysta się z ofert firm kurierskich, ale tak samo jak w przypadku firm zajmujących się handlem wysyłkowym, to czy uda się uzyskać zniżki zależy od ilości wysyłanych paczek. O wiele prostszym i bardziej efektywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert brokera kurierskiego.

Osoby indywidualne – czy każdy może skorzystać?

Z usług brokerów kurierskich skorzystać mogą również osoby indywidualne. Takie rozwiązanie będzie szczególnie opłacalne zwłaszcza dla osób prywatnych, które wysyłają bardzo duże ilości paczek. Przepisy wewnętrzne w wielu firmach kurierskich nie pozwalają na udzielanie zniżek osobom prywatnym. Wymaga to podpisywania umów, które mogą one zawierać wyłącznie z innymi podmiotami gospodarczymi. Osoby prywatne mogą natomiast obniżyć koszt wysyłek decydując się na współpracę z brokerami, dzięki czemu można znacznie obniżyć koszty wysyłanych paczek.

Redakcja PlanetaFM

Redakcja Planeta Finansów i Marketingu to zespół doświadczonych dziennikarzy, analityków i ekspertów z dziedziny finansów oraz marketingu. Każdy członek redakcji wnosi unikalne kompetencje i perspektywy, dzięki czemu tworzymy treści rzetelne, aktualne i inspirujące.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Bluzy polarowe robocze
Praca tłumacza przysięgłego w Warszawie
konserwacja posadzek

Jesteś zainteresowany reklamą?

konserwacja posadzek