Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Zakup mieszkania z tanim kredytem hipotecznym

15 października 2019

Zakup mieszkania w obecnych czasach to najpopularniejszy wybór wśród młodych ludzi. Każdy chce urządzać się „na swoim” i usamodzielnić się. Odchodzi się od mieszkania w wielopokoleniowych domach. Samodzielność wiąże się jednak z bardzo dużą odpowiedzialnością. Mało która młoda osoba może pozwolić sobie na zakup mieszkania bez kredytu hipotecznego. Tu zaczyna się problem. Jak znaleźć tani kredyt hipoteczny? Pomożemy! Oto ranking kredytów hipotecznych.

Tani kredyt hipoteczny – gdzie szukać?

Wiele banków w Polsce oferuje różnego rodzaju kredyty, w tym hipoteczne. Każdy jednak ma swoje własne zasady i różne warunki, które trzeba rozpatrzyć pod kilkoma aspektami. Przede wszystkim liczy się RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa kredytu. Jest to całkowita suma, którą przyjdzie nam zapłacić za kredyt. Oblicza się ją w formie procentu od zapożyczonej kwoty. Mamy również zawsze podaną informację o oprocentowaniu. Czym więc różni się jedno od drugiego? W RRSO mamy całkowity koszt, łącznie ze wszelkimi opłatami za ubezpieczenia i działalności prawne. Wlicza się w to także prowizja, którą pobierają niektóre banki. Dlatego, jeśli chcemy poznać rzeczywisty koszt, to zawsze patrzmy na RRSO. 

Jest jeszcze jeden aspekt, o którym należy pamiętać. Otóż biorąc kredyt hipoteczny na zakup mieszkania możemy negocjować cenę. Specjalnie do naszych potrzeb banki mogą zaoferować lepsze i bardziej opłacalne warunki. Warto więc zapytać o to doradcy i jak najbardziej dostosować kredyt do naszych możliwości i potrzeb. 

Ranking kredytów hipotecznych

Aby ułatwić sprawę wyboru najlepszej opcji kredytu hipotecznego, przedstawiamy zestawienie najbardziej opłacalnych ofert (https://domkredytowy.pl/najtanszy-kredyt-hipoteczny/). Ranking opiera się na głównych informacjach, które są najważniejsze jeśli chodzi o poniesione koszty. Kwota porównywana kredytu to 250000zł, rozbite na 111 miesięcy. 

Na pierwszym miejscu plasuje się oferta banku Millenium. Przede wszystkim firma nie pobiera żadnej prowizji za udzielenie kredytu. RRSO wynosi jedynie 4.32%, co plasuje bank Millenium dużo wyżej w rankingu nad innymi firmami. Oferta jest bezkonkurencyjna.

Kolejne miejsce zajmuje PKO Bank Polski z ofertą promocyjną. Tutaj prowizja wynosi już 1.9%, jednak praktycznie we wszystkich bankach jest ona obecna. RRSO to 5.41%, a więc widać znaczną różnicę pomiędzy pierwszym a drugim miejscem w rankingu. 

Trzecie miejsce w zestawieniu zajął bank Citi Handlowy. Prowizja taka sama jak w przypadku Banku Polskiego, a RRSO wynosi 5.51%. Oferta jest jednak stała, nie promocyjna.

Zakup mieszkania a warunki do spełnienia przed ubieganiem się o kredyt hipoteczny

Oczywiście, aby dostać kredyt, musimy spełniać pewne warunki. Każdy bank inaczej je rozpatruje i ma inne wymagania. Przede wszystkim podstawową rzeczą jest zdolność kredytowa. Bank musi sprawdzić, czy mamy stałe dochody i jesteśmy w stanie spłacać raty. Kolejna kwestia to wkład własny. Zaciągają kredyt hipoteczny musimy sami wyłożyć pieniądze, wtedy zdecydowanie łatwiej dostać zadowalającą ofertę kredytu i jest to znacznie bardziej opłacalne. Warto skorzystać ze stron jak np. domkredytowy.pl, które pomogą wybrać najlepszą opcję zapożyczenia dostosowaną do naszych potrzeb. 

Redakcja PlanetaFM

Redakcja Planeta Finansów i Marketingu to zespół doświadczonych dziennikarzy, analityków i ekspertów z dziedziny finansów oraz marketingu. Każdy członek redakcji wnosi unikalne kompetencje i perspektywy, dzięki czemu tworzymy treści rzetelne, aktualne i inspirujące.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

BNPL nie tylko dla klientów indywidualnych
Zegarki męskie
Cechy dobrej strategii

Jesteś zainteresowany reklamą?

Cechy dobrej strategii