Strona główna
Marketing
Tutaj jesteś

Drukowanie plakatów – jak zamówić plakaty z własnym nadrukiem?

22 kwietnia 2022


Chcesz wydrukować plakat do ozdobienia swojego pokoju? A może planujesz event lub chcesz wypromować swoją firmę? Sprawdź, jak złożyć zamówienie na plakaty z własnym nadrukiem. To nie takie trudne!

Kto zajmuje się drukiem plakatów?

Obecnie usługi drukowania plakatów są świadczone przez wiele firm, które zapewniają swoim klientom wysokiej jakości usługi poligraficzne.

W taki sposób można również zlecić druk plakatów w Krakowie oraz w innych miastach w Polsce.

Zlecenie na przygotowanie wydruków można przekazać osobiście, ale również można skorzystać z oferty drukarni internetowych, które przyjmują zamówienia online.

Druk plakatów – cyfrowy i offset

Drukarnie oferujące usługę druku plakatów mogą wykonać je dwoma technologiami – cyfrową albo offsetową.

Druk cyfrowy prowadzony jest już od jednego egzemplarza, dlatego sprawdzi się przy niższych nakładach. Cechuje się on również bardzo wysoką jakością, gdy wykonany jest na profesjonalnych maszynach do druku cyfrowego.

Druk offsetowy jest natomiast prowadzony z wykorzystaniem maszyn do druku offsetowego. W tym przypadku konieczne staje się przygotowanie formy drukarskiej. To powoduje, że offset najlepiej sprawdza się przy większych nakładach, ponieważ jest wtedy najbardziej opłacalnym rozwiązaniem.

Jak przygotować projekt do wydrukowania plakatów?

Wydrukowanie plakatów nie jest skomplikowane i obecnie każdy z nas może skorzystać z tego typu usług. Jak zlecić takie zamówienie?

Do przygotowania wydruków plakatów potrzebny będzie przede wszystkim projekt graficzny. Można przygotować go samodzielnie albo kupić. Projekt może też wykonać na zlecenie projektant graficzny.

Trzeba pamiętać o tym, że projekt musi spełniać odpowiednie wymagania, między innymi pod kątem rozdzielczości oraz formatu, aby wyglądał dobrze. Gdy nie wiemy, jakie wymogi powinien spełniać projekt plakatu, warto uzyskać informacje bezpośrednio w drukarni.

Gdy mamy już projekt plakatu, w takim przypadku możemy przystąpić do zlecenia usługi.

Jak złożyć zamówienie na druk plakatów przez internet?

Złożenie zamówienia na plakaty oraz na inne druki możliwe jest bez wychodzenia z domu albo z biura. Obecnie wiele drukarni przyjmuje zamówienia online. Jak wtedy zlecić przygotowanie druków według swoich potrzeb?

Zamówienia na plakaty można składać między innymi w drukarni drukcyfrowy.krakow.pl.

Do złożenia zamówienia na druk plakatów przez internet, trzeba przede wszystkim wybrać dobrą drukarnię oferująca takie usługi, a następnie wypełnić odpowiedni formularz zlecenia.

Przy zamawianiu plakatów trzeba będzie wybrać ich odpowiedni format, na przykład mogą być to plakaty w formatach A4, A3, A2, A1, B2 czy B1. W wielu drukarniach można też zlecić zamówienie na plakaty ze zrywkami, które pozwalają na łatwe zabranie ze sobą numeru telefonu czy innych informacji na karteczce.

Potem należy wybrać parametry druku oraz papieru i wskazać na liczbę kopii. Wgrywa się również swój projekt, który musi spełniać wymagania przedstawione przez drukarnię. 

Po wypełnieniu formularza można od razu zobaczyć, ile będzie kosztowało wydrukowanie plakatów.

W następnym kroku wystarczy tylko potwierdzenie zamówienia oraz zapłata. Za zlecenie usługi można zapłacić całkowicie online, wystarczy tylko skorzystać z szybkiego przelewu, aby drukarnia od razu rozpoczęła realizację zamówienia.

Plakaty dostarczane są we wskazanym czasie bezpośrednio do klienta. Wysyłane są one w odpowiednim zabezpieczeniu, na przykład w przypadku pojedynczych plakatów są to usztywniane tuby. Większe liczby plakatów mogą być dostarczone bez zwijania, w płaskim opakowaniu.

Redakcja PlanetaFM

Redakcja Planeta Finansów i Marketingu to zespół doświadczonych dziennikarzy, analityków i ekspertów z dziedziny finansów oraz marketingu. Każdy członek redakcji wnosi unikalne kompetencje i perspektywy, dzięki czemu tworzymy treści rzetelne, aktualne i inspirujące.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czym jest pozycjonowanie lokalne
park trampolin
Dezynfekcja i deratyzacja

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dezynfekcja i deratyzacja