Zmień nawyki, odnieś sukces w prosty sposób – Motywacja

Sukces jest określeniem odnoszącym się do poszczególnych indywidualnych osobowości, bo każdy z nas jest inny i inaczej będzie interpretował sukces, wyróżniają nas różne pragnienia, cele, marzenia, motywuje i napędza nas coś innego w tym tkwi urok różnorodności pomiędzy jednostkami, ale w życiu nie wszystko idzie tak jakbyśmy oczekiwali, często nasze założenia nie spełniają się co jest, lub może być wynikiem wszelkich nieprzewidzianych sytuacji, lub być może naszego podjęcia w którym tkwi całe sedno i odpowiedź na pytanie dlaczego mi się nie udaję? Postaram się w jasny sposób określić pewne założenia, zasady dzięki którym można zmienić tok myślenia, codziennego postępowania nadając naszym celom urzeczywistnienie.

Zawsze staraj się regularnie ćwiczyć nie dopuść do sytuacji „zasiedzenia” praca to nie jest „ten” rodzaj wysiłku który, sprawi że, poczujesz się lepiej. Staraj się nie tkwić w monotonii dnia codziennego, wcześnie wstawaj – korzystaj produktywnie z każdej minuty jaką dał ci los, ciesz się „że po prostu możesz”. Nie każdy ma tyle szczęścia co ty, ogranicz kawę do minimum zastąp ją wodą, gwarantuje poczujesz różnicę. Podejmuj odpowiedzialne decyzje, nie czekaj na krok ze strony innych, reaguj natychmiastowo nie odkładaj nic na potem. Myśl o celach jakby były już zrealizowane, wyobrażaj to sobie, niech będą twoją „obsesją”, nagradzaj się za drobne „zwycięstwa” staraj się słuchać rad innych, lepszych, mądrzejszych.

Jesteś na etapie wdrażania nowych nawyków dobre rady zawsze się przydadzą, nie rób niczego wbrew sobie, nie wykonuj rzeczy, pracy która, nie przynosi ci radości ani satysfakcji tylko stres i zgorzknienie, nie usprawiedliwiaj się, nie licz na lepszy czas, lepszy moment w życiu bo taka chwila z doświadczenia nie nadchodzi liczy się tu i teraz, staraj się wzbogacać swoją strefę duchową, pielęgnuj w sobie pozytywne wartości moralne, bądź wsparciem dla innych, ale pamiętaj nie obracaj się w towarzystwie do którego nie pasujesz w którym nie czujesz się dobrze, szanuj swój czas, nie narzekaj, pamiętaj życie zawsze będzie wiązało się z wyborami które prędzej czy później przyniosą skutek który, może bardzo zaważyć na twoich oczekiwaniach wobec życia, wobec samego siebie, nie słuchaj i nie bądź towarzyszem do plotkowania, to bardzo negatywna cecha która, przynosi wiele negatywnych emocji, i konsekwencji na przyszłość oraz świadczy o braku wychowania i klasy, nie reaguj na to co ludzie mówią, zawsze idź do przodu, po swoje ale tak by nie „deptać” innych z reguły los odwzajemni się tym samym w ten czy w inny sposób, nie kontroluj na siłę tego na co nie masz większego wpływu ta zasada odnosi się również do relacji z innymi ludźmi, nie każdego można zadowolić a już na pewno nie na silę.

Inwestuj w siebie to najlepsza inwestycja, ucz się niezależności emocjonalnej, by w przyszłości potrafić poradzić sobie samemu bez „tłumów” bądź wdzięczny za to co masz, szukaj okazji, nie wywyższaj się. szanuj drugiego człowieka, poświęcenie buduje sukces nawet jeżeli nie widać zysków- to sprawdzian dla twojej cierpliwości i zaangażowania, nie obwiniaj przeszłości dziś jest dziś jutro nie powróci, ciągłe rozmyślanie niszczy energię.

Zbiór zasad które, warto przeanalizować, by coś ulepszyć naprawić, zmienić, pamiętaj nikt nie żyje za karę ale każdy żyje po coś, wykorzystaj czas, bądź sobą, być najlepszą wersją siebie samego.

Redakcja PlanetaFM