Co to jest lokata strukturyzowana?

0
405
lokata strukturyzowana

lokata strukturyzowana

Do tego, że warto nie tylko oszczędzać, ale również inwestować pieniądze, przekonuje się coraz więcej polaków. Widać to wyraźnie poprzez wzrost zainteresowania zarówno lokatami bankowymi, jak i instrumentami inwestycyjnymi. Ciekawym rozwiązaniem są łączące te dwie możliwości lokaty strukturyzowane.

Są one jednocześnie lokatami terminowymi o określonym oprocentowaniu i długości trwania oraz interesującą i zyskowną formą inwestowania pieniędzy. Dzieje się tak dlatego, że ich oprocentowanie jest związane z wartością tak zwanego instrumentu bazowego. Przyjrzyjmy się bliżej tego typu lokatom.

Na czym polega lokata strukturyzowana?

W istocie lokata taka jest połączeniem tradycyjnej lokaty bankowej oraz instrumentów inwestycyjnych. Dzięki powiązaniu lokaty z konkretnymi inwestycjami mamy szansę zarobić więcej niż na zwykłej lokacie, przy zachowaniu bezpieczeństwa inwestycji.

Lokata składa się z części kapitałowej oraz opcyjnej. Ta pierwsza to zdeponowane na rachunku lokaty pieniądze, z kolei druga to prognozowana kwota zysku, jaka zostanie osiągnięta na lokacie, jeżeli instrument bazowy, z którym jest powiązana, zwiększy swoją wartość w czasie trwania lokaty. Środki zabezpieczone w części kapitałowej, nie są narażone, nawet jeśli część inwestycyjna okaże się niezyskowna.

Jaki są zalety lokaty strukturyzowanej?

Te nowoczesne instrumenty bankowe cieszą się rosnącą popularnością ze względu możliwość bezpiecznego wypracowania zwiększonych zysków w stosunku do zwykłej lokaty.
Taka lokata jest w pełni bezpieczna, ponieważ pieniądze, które w nią inwestujemy, są w pełni chronione na kapitałowej części lokaty. Nie ma możliwości ich utraty, na co narażają się osoby korzystające z tradycyjnych form inwestowania środków finansowych.

Poziom zysku z produktów strukturyzowanych jest oczywiście uzależniony od części inwestycyjnej lokaty, jednak jest szansa na uzyskanie nawet do 5-6% zysku w skali roku.
Lokatę strukturyzowaną cechuje również łatwa dostępność. Jest to produkt, który może założyć praktycznie każda osoba pełnoletnia. Jej założenie jest proste i szybkie. Kilka polskich banków oferuje bogatą ofertę instrumentów strukturyzowanych, a osoby, które aktywnie i często korzystają z tego typu lokat, mają nawet możliwość indywidualnego negocjowania warunków lokaty, co wiąże się z wyższym zyskiem.

Jeżeli dysponujemy wolnymi środkami finansowymi, warto zainteresować się nie tylko ich pomnażaniem w tradycyjny sposób (zwykłe lokaty bankowe oraz konta oszczędnościowe), ale również produktami łączonymi takimi jak lokata strukturyzowana. Poszczególne oferty możemy porównać, korzystając z bezpłatnych narzędzi online takich jak porównywarka lokat, a o wybraną opcję warto dokładnie dopytać bezpośrednio w banku. Profesjonalni doradcy chętnie wyjaśnią wszystkie nasze wątpliwości i pomogą wybrać najkorzystniejszą dla nas opcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here