Domy za Krakowem – gdzie szukać dobrych ofert sprzedaży?

Domy w okolicy Krakowa w ciągu ostatnich lat zyskały na popularności. Gdy także myślisz o takich nieruchomościach, zobacz, gdzie ich szukać!

Ceny nieruchomości w Krakowie stale idą w górę. Gdy natomiast chodzi o domy za Krakowem, koszty wprawdzie też rosną, jednak nie są one na tak wysokim poziomie, jak i stolicy Małopolski. Właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się dzisiaj na zakupienie domu zlokalizowanego poza Krakowem.

Domy za Krakowem – rynek pierwotny i wtórny

Zainteresowani zakupem domów za Krakowem mogą zdecydować się zarówno na nieruchomości pochodzące z rynku pierwotnego, jak i wtórnego.

Obecnie w okolicy Krakowa powstaje wiele nowych inwestycji. To przede wszystkim bliźniaki oraz szeregowe domy jednorodzinne, które wyróżniają się przystępnymi cenami w porównaniu do domów wolnostojących. Te również są dostępne, przy czym kupujący muszą liczyć się wtedy z wyższymi wydatkami.

Dostępne są także pochodzące z drugiej ręki domy za Krakowem. Kategoria ta obejmuje zarówno nieruchomości wybudowane przed laty, które nadają się do generalnego remontu, jak i te, które zostały odebrane zaledwie kilka czy kilkanaście lat temu, dlatego nadal są one w bardzo dobrym stanie technicznym i nie wymagają remontowania.

Gdzie szukać ofert domów za Krakowem?

Szeroka gama nieruchomości zlokalizowanych w miejscowościach w okolicy Krakowa czeka obecnie w internecie. Portale ogłoszeniowe to najczęściej wybierane miejsce poszukiwania ogłoszeń nieruchomości, gdzie można trafić na wiele atrakcyjnych ofert.

Warto też wskazać, że pomoc w znalezieniu idealnego domu w okolicy Krakowa mogą zapewnić swoim klientom biura nieruchomości. Biuro https://www.ap7.pl/pl specjalizuje się w poszukiwaniu nieruchomości na zlecenie klientów i zapewnia im pełne wsparcie w przeprowadzeniu transakcji.

Kupujący zainteresowani nowymi nieruchomościami położonymi w pobliżu Krakowa mogą znaleźć je także na stronach internetowych deweloperów. To tam można zapoznać się zarówno z planowanymi inwestycjami, jak i z tymi, które obecnie są w trakcie realizacji lub zostały już ukończone.

Dodatkowo dobrym miejscem, by uzyskać więcej informacji o ofertach, są organizowane cyklicznie targi nieruchomości.

Ile kosztują domy za Krakowem?

Gdy chodzi o obecne ceny, domy za Krakowem to wydatek rozpoczynający się od około 400-500 tysięcy złotych w przypadku mniejszych nieruchomości do remontu. Klienci zainteresowani zakupem nieruchomości nowych muszą liczyć się z wydatkiem nawet ponad 600 tysięcy złotych.

Więcej informacji o aktualnych cenach nieruchomości pod Krakowem można uzyskać na stronach internetowych.

Redakcja PlanetaFM