Organizacja konferencji z sukcesem

Dobra sala na konferencję to klucz do sukcesu

Organizacja eventu czy różnego rodzaju wydarzeń biznesowych wymaga nie tylko odpowiedniego planowania, ale także wyboru odpowiedniej obsługi i lokalizacji. Jednym z kluczowych elementów jest sala konferencyjna. Poznań jest przykładem miejsca, gdzie jest bardzo duże zapotrzebowanie na szkolenia firmowe, dlatego organizatorzy wybierają najbardziej dogodne punkty na mapie miasta, odpowiadające określonym kryteriom.

Kryteria wyboru sali na konferencje

Wybór odpowiedniej sali na konferencje jest kluczowy dla sukcesu wydarzenia, dlatego powinna być ona dostosowana do tematyki, specyfiki uczestników, ich ilości oraz innych potrzeb.

Pierwszym elementem jest wybór sali na konferencje o odpowiedniej wielkości. W zależności od liczby osób, powierzchnia użytkowa powinna być odpowiednio sprecyzowana na etapie przygotowań wydarzenia. W przypadku Poznania ciekawe rozwiązana posiada Kochtex. Przede wszystkim jest to możliwość wyboru dedykowanej sali dostosowanej do liczy uczestników danego wydarzenia. Na przykład w przypadku małej konferencji na 20 osób proponowane są sale o powierzchni 30 metrów kwadratowych. Z kolei w przypadku dużej konferencji na powyżej 120 osób proponowana jest sala o powierzchni 200 metrów kwadratowych.

Drugim ważnym elementem jest infrastruktura technologiczna, którą ma sala na szkolenie. Poznań jest miejscem z dużym deficytem sal z nowoczesną infrastrukturą nagłośnieniową czy informatyczną, dlatego rośnie zapotrzebowania na lokalizacje w ofercie takich firm jak na przykład Kochtex. Szczególnie dużym atutem nowoczesnych sal szkoleniowych jest możliwość wykonywania prezentacji multimedialnych.

Catering firmowy na konferencje 

Ostatnim podstawowym elementem, który powinien być brany pod uwagę przy organizacji konferencji czy innych podobnych wydarzeń, jest catering firmowy. Poznań to chłonny rynek na tego rodzaju usługi, ale w przypadku kompleksowych wydarzeń niezbędny jest catering dedykowane dla danej grupy odbiorców czy specyfiki wydarzenia. Menu podczas różnego rodzaju wydarzeń powinno być zróżnicowane, a jednocześnie dania bardzo proste w serwowaniu i spożywaniu są szczególnie pożądane.

Wybór odpowiednich organizatorów konferencji

Reasumując, aby konferencja zakończyła się pełnym sukcesem organizacyjnym, niezbędne jest kompleksowe przygotowanie miejsca tj. sali konferencyjnej z niezbędnym wyposażeniem oraz obsługą cateringową na wysokim poziomie. Stąd dla osób zainteresowanych sukcesem organizowanych wydarzeń niezbędna jest współpraca z renomowanymi firmami takimi jak Kochtex.

Redakcja PlanetaFM