Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Jak napisać podanie o podwyżkę?

27 grudnia 2021 podanie o podwyżkę


Bardzo wielu osobom zależy na pracy, w której będą mogli się rozwijać, ale także zarabiać więcej. Nie zawsze jednak szef decyduje się dać podwyżkę pracownikowi sam z siebie. Możemy jednak w tej sytuacji wystosunkować podanie o podwyżkę, co być może spotka się z odpowiedzią pozytywną. Musimy jednak wiedzieć, jak je napisać, aby rzeczywiście dostać ją w takiej wysokości, jak tego pragniemy.

Jak prawidłowo napisać podanie o podwyżkę?

Podanie o podwyżkę powinno zostać napisane w taki sposób, aby argumenty przekonały szefostwo do pozytywnej odpowiedzi na naszą prośbę. Warto zamieścić tam takie informacje, które przekonają dyrektora firmy, że warto docenić danego pracownika. Kiedy od momentu zatrudnienia odbyliśmy kursy, nauczyliśmy się nowych rzeczy, a także zrobiliśmy coś, co może przydać się na naszym stanowisku, to właśnie takie informacje należy zamieścić w podaniu.

Kiedy warto napisać podanie o podwyżkę?

Musimy mieć na uwadze, że każdy chce w swojej pracy zarabiać więcej, jednak nie zawsze na to zasługujemy, bo od momentu zatrudnienia w danym miejscu nie nabyliśmy nowych umiejętności. Jednak kiedy wykonaliśmy kursy dodatkowe, a także chętnie uczymy się nowych rzeczy na swoim stanowisku pracy, a także naszym zdaniem wyróżniamy się pozytywnie na tle innych pracowników to z pewnością warto napisać podanie o podwyżkę. Nie zawsze możemy liczyć na to, że szefostwo nam ją przyzna bez podania napisanego przez nas.

Jakich argumentów użyć pisząc podanie o podwyżkę?

Powinniśmy przede wszystkim zamieścić tam wszystkie kwestie związane z rozwojem, który pokrywa się z zapotrzebowaniem w danej firmie. Tym sposobem szef będzie miał świadomość, że pracownik będzie mu potrzebny i warto docenić go przyznając mu podwyżkę w tej wysokości, w której oczekuje tego pracownik. Musimy mieć świadomość, że każda firma szuka oszczędności i tylko sensowne argumenty sprawią, że otrzymamy pozytywną odpowiedź na nasze podanie.

Co kiedy otrzymamy negatywną odpowiedź na podanie związane z podwyżką?

Nie zawsze dana firma ma fundusze na podwyżki dla pracowników. Nawet stosowne argumenty mogą więc nie przekonać szefa, aby nam jej udzielić. Możemy jednak po odmowie za jakiś czas znów napisać podanie, lub zmienić pracę na taką, w której będziemy zarabiać tyle, ile tego oczekujemy. Z pewnością, jednak kiedy nie do końca czujemy się docenieni w firmie, warto spróbować poprosić szefostwo o podniesienie zarobków, lub otrzymanie premii, która nas usatysfakcjonuje i sprawi, że będziemy mieć motywacje do dalszej intensywnej pracy.

Redakcja PlanetaFM

Redakcja Planeta Finansów i Marketingu to zespół doświadczonych dziennikarzy, analityków i ekspertów z dziedziny finansów oraz marketingu. Każdy członek redakcji wnosi unikalne kompetencje i perspektywy, dzięki czemu tworzymy treści rzetelne, aktualne i inspirujące.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

BNPL nie tylko dla klientów indywidualnych
Zegarki męskie
Cechy dobrej strategii

Jesteś zainteresowany reklamą?

Cechy dobrej strategii