Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Jak rozliczyć PIT 37 samodzielnie w domu?

4 grudnia 2019 pit online

Rozliczanie PIT-u nie dla każdego jest proste i bezproblemowe. Wiele osób rok rocznie potrzebuje pomocy w tym zadaniu. Na szczęście od tego roku część obywateli jest odciążona z tego obowiązku – mowa tu o młodych ludziach do 26 roku życia. Ich dochody nie są opodatkowane, co w efekcie zwalnia ich z rozliczania PIT. Ale co z resztą osób?

Obecnie istnieje wiele udogodnień, dzięki którym w łatwy sposób możemy szybko i sprawnie rozliczyć Twój e-PIT online. To właśnie drogą internetową najlepiej wypełnić swoje papiery. Jak to zrobić?

Twój e-PIT – szybko, łatwo i wygodnie

Choć może wydawać się, że to właśnie młodym ludziom najłatwiej jest skorzystać z komputerowych/internetowych rozwiązań, to inne osoby również nie powinny się tego bać. Szczególnie w tym wypadku, kiedy rozliczenie PIT-u jest obowiązkiem osób po 26 roku życia.

Program PIT daje nam możliwość wypełnienia wszelkich danych za pomocą aplikacji. Jest ona prosta w obsłudze i bardzo intuicyjna. Jesteśmy prowadzeni przez cały PIT-37, tak, aby w łatwy sposób odnaleźć potrzebne informacje. Nie musimy się głowić i wyszukiwać danych – wszystko jest opisane. 

Co więcej, na stronie e-pity.pl możemy znaleźć wiele przydatnych artykułów na temat różnego sposobu rozliczania PIT-ów. Chodzi tu między innymi o ulgę na dziecko, rozliczanie wraz z małżonkiem lub różne źródła przychodu. Nic nie pozostanie dla nas tajemnicą i na pewno nie przeoczymy żadnej ważnej kwestii.

pit 37

Program PIT – jakie daje nam korzyści?

Po pierwsze wszystko możemy załatwić bez wychodzenia z domu i krążenia po urzędach. Wszystko wykonamy z poziomu naszego komputera. Druga sprawa to łatwość, z jaką możemy wszystko wypełnić. Wszystkie informacje są podane jasno i przejrzyście. 

Co więcej, program pokazuje nam wszelkie możliwe opcje, takie jak dodanie ulg. Możemy także w łatwy sposób przekazać jeden procent swojego podatku na szczytny cel. Taką inicjatywę podajemy sami lub wybieramy z listy dostępnych. Nie zapominajmy o tym! To naprawdę ważny element rozliczania podatku oraz dobry uczynek. Pomoc innym przez oddanie 1% podatku to najprostsza forma tego gestu. 

W łatwy sposób możemy także skorygować w razie potrzeby nasz PIT 37. Wszystko także z poziomu komputera. Mamy możliwość dodania do programu wszelkie dane z zeszłych lat, które jeszcze bardziej ułatwią szybkie wypełnienie rozliczenia. W kolejnych latach wystarczą już tylko świeże dane z nowego PIT-u. 

Jeśli coroczne rozliczanie podatku do tej pory przysparzało tylko nerwów, to znak, że nigdy nie korzystałeś z programu PIT online. Warto wdrożyć to ułatwienie w życie, aby zwyczajnie zaoszczędzić czas. Już po pierwszym skorzystaniu z aplikacji przekonacie się, że to najlepsze wyjście. Łatwość, szybkość i dokładność – to słowa najlepiej oddające cały proces wypełniania rozliczenia przez program PIT. W celu zapoznania się bliżej z tematem rozliczania online warto przeczytać dostępne na stronie e-pity.pl artykuły o wszelkich innowacjach i zmianach odnoście podatków. To zdecydowanie ułatwi pierwsze kroki w e-pitach. 

Redakcja PlanetaFM

Redakcja Planeta Finansów i Marketingu to zespół doświadczonych dziennikarzy, analityków i ekspertów z dziedziny finansów oraz marketingu. Każdy członek redakcji wnosi unikalne kompetencje i perspektywy, dzięki czemu tworzymy treści rzetelne, aktualne i inspirujące.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

BNPL nie tylko dla klientów indywidualnych
Zegarki męskie
Cechy dobrej strategii

Jesteś zainteresowany reklamą?

Cechy dobrej strategii