Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Nowe samochody w atrakcyjnym kredycie jak abonament

25 czerwca 2022 kalkulator.vwfs.pl


Zakup samochodu to ogromny wydatek, dlatego bardzo wiele osób decyduje się na kredytowanie, co w dzisiejszych czasach jak najbardziej ma rację bytu. Oczywiście, aby nie przepłacić, trzeba wiedzieć, z jakich usług skorzystać. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład kalkulator.vwbank.pl, firma oferuje finansowanie zakupu samochodu, zapewniając niezwykle niskie raty. Jak to działa? Czy kredyt samochodowy to rozsądne posunięcie?

Kredyt na samochód

 

Jeżeli zależy nam na znalezieniu kredytu na samochód w dobrej cenie, firma VW FS może być pomocna. Z ich wsparciem można otrzymać pieniądze na zakup samochodu osobowego lub dostawczego bez większych problemów. Nie trzeba spłacać całej wartości samochodu, aby móc się nim cieszyć przez lata. Nowoczesny leasing i kredyt pozwalają na użytkowanie nowego auta, płacąc bardzo niskie raty. W tym wypadku nie spłaca się całej wartości pojazdu, a jedynie przewidywaną utratę jego wartości. Gdy kończy się umowa, można zdecydować, czy zwracamy auto do salonu i wybieramy nowy model w ramach kolejnej umowy, zwracamy samochód do dealera i rozwiązujemy umowę, jest jeszcze trzecia opcja, a mianowicie wykupujemy pojazd i nadal możemy się nim cieszyć.

Nowy samochód na abonament

 

Wiele osób, które myślą o zakupie samochodu w ramach leasingu lub kredytu, obawia się o wysokie raty. Jeżeli jednak zdecydujemy się na współpracę z dobrymi doradcami finansowymi, którzy pomogą nam znaleźć najkorzystniejszą ofertę, kredyt samochodowy wcale nie będzie tak kosztowny jak mogłoby się wydawać. Decydując się na taki sposób finansowania samochodu, spłacamy tylko część jego wartości. Trzeba pamiętać, że wartość samochodu zmniejsza się z roku na rok, dlatego gdy decydujemy się na finansowanie w formie abonamentu, pokrywamy wyłącznie część kwoty początkowej, co bez wątpienia jest bardzo atrakcyjną opcją. Dzięki abonamentowi można mieć więc całkiem nowe auto bez ponoszenia wysokich kosztów jego zakupu. Decydując się na zakup nowego samochodu za gotówkę, trzeba liczyć się z tym, że traci on swoją wartość już po wyjechaniu z salonu. To, dlatego dużo lepszym rozwiązaniem będzie wzięcie abonamentu. Co więcej, wraz z końcem umowy można oddać auto i wziąć nowe.

Samochód nowy czy używany?

Każdy kto planuje zakup samochodu, musi dokładnie określić swój budżet oraz zdecydować, czy lepszym rozwiązaniem będzie pojazd nowy, czy używany. Do zalet zakupu samochodu nowego z VW FS bez wątpienia należy to, że jesteśmy pierwszymi właścicielami i nie musimy prowadzić poszukiwań wymarzonego modelu. To od nas będzie zależał wariant i kolor nadwozia, a także wyposażenie. Nowy samochód to gwarancja spokoju w zakresie awarii i napraw, nie musimy martwić się także kosztowne serwisowanie. W tym wypadku pojazd nie ma jeszcze żadnej historii, więc nie ponosimy ryzyka, że kupimy samochód powypadkowy. Niestety nie można powiedzieć tego o samochodzie używanym, w tym wypadku sprzedający bardzo często zatajają usterki. Do największych zalet zakupu samochodu używanego należy oczywiście cena, bo można nabyć auto dobrej jakości o wybranej klasie w dużo niższej cenie. Oczywiście w tym wypadku trzeba liczyć się z tym, że samochód może posiadać otarcia i różnego rodzaju uszkodzenia. Niemniej jednak większość drobnych usterek można z łatwością naprawić, co wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami. 

Czy opłaca się wziąć nowy, czy używany samochód? Czy kredyt na samochód to dobry wybór? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb, a także stylu życia i posiadanego budżetu. Ważne jest to, aby dobrze przemyśleć sprawę i przeanalizować, czy będzie nas stać na poszczególne rozwiązania.

Redakcja PlanetaFM

Redakcja Planeta Finansów i Marketingu to zespół doświadczonych dziennikarzy, analityków i ekspertów z dziedziny finansów oraz marketingu. Każdy członek redakcji wnosi unikalne kompetencje i perspektywy, dzięki czemu tworzymy treści rzetelne, aktualne i inspirujące.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

BNPL nie tylko dla klientów indywidualnych
Zegarki męskie
Cechy dobrej strategii

Jesteś zainteresowany reklamą?

Cechy dobrej strategii